Darmowa prenumerata - tu i teraz!
Menu
  - Redakcyjne
  - Strefa NN
  - Net
  - Teksty poważne
  - Polemiki
  - Meritum
  - Filozofia
  - Szkoła
  - Nauka
  - Poezja
  - Opowiadania
  - Komputery
  - Muzyka
  - Wstępniak
  - Wywiad z Dariuszem Majgierem
  - Biologia a komputery, czyli porównanie wirusów biologicznych z komputerowymi
  - Desktop Publishing
  - Elektrostatyka
  - FORTH. Część I
  - Takie sobie bajdurzenie o komputerowym niczym...
  - Witaj w moim... Świętym Cesarstwie czyli o e-państwach
  - Przegląd stron - Psychologia
  - Historia DOS'a
  - Tęsknota Dziadka
  - Wirus tu, wirus tam, czyli krótka historia wirusów
  - Zawodność oprogramowania komputerowego
  - XML Link Language
  - XML Pointer Language
BezImienny - wersja online!
Serwery wirtualne - MySQL, PHP, CGI, SSH...
Poprzedni artykułNastępny artykuł Komputery  

Przegląd stron - Psychologia


Piotr "Merlin" Krajewski

Każdy z nas lubi sprawdzać się, czytać o sobie, oglądać się z każdej możliwej strony. Dzięki bogactwu jakie oferuje Internet, możemy także bliżej przyjrzeć się naszej duszy.


Ponieważ wszyscy lubimy korzystać z Internetu najlepiej byłoby gdybyśmy przyglądanie się samemu sobie zaczęli od sprawdzenia czy tylko lubimy korzystać z Internetu. To jak i wiele innych możemy sprawdzić wchodząc na strony portalu Interia lub też Onet.pl. Są to największe i chyba także najbardziej znane zbiory psychotestów w polskim zakątku sieci. My udajmy się w dalszą wędrówkę i jeszcze lepiej przyjrzyjmy się sobie. W tym celu dobrze by było zacząć od zbadania, czy tez policzenia swojego IQ. Możemy dokonać tego m.in. za pomocą strony http://www.ivillagehealth.com/quiz/. Jeśli wynik naszego testu okaże się bardzo niski, możemy także sprawdzić czy nie spowodowało to u nas depresji. Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jaki mamy przed sobą jest sprawdzenie czy długie przesiadywanie przed komputerem nie spowodowało u nas zaników pamięci. Możemy dokonać tego za pomocą wspomnianych już testów znajdujących się w serwisie Interia.

W sprawach zawodowych, duże znaczenie poza inteligencją odgrywa także nasz temperament. To także możemy sprawdzić za pomocą testów znajdujących się pod adresem www.kirsey.com. Mnie niestety nie starczyło cierpliwości aby wypełniać tak długi test. A to też już coś mówi...

Jeśli jednak zaliczamy się do grupy ludzi która uważa, że o zawodzie który będziemy wykonywać i o tym jaki sukces w nim odniesiemy decyduje wyłącznie inteligencja należałoby zajrzeć na stronę http://www.utne.com/azeq.tmpl, abyśmy tam mogli przekonać się, że jednak nie tylko czysta wiedza ma znaczenie...

Poza poddawaniem się bardzo dużej liczbie testów, często lepszym rozwiązaniem byłoby przeczytanie kilku porad i artykułów. W tym celu dobrze było by udać się pod adres http://www.swiatpsychologii.pl/ lub też http://www.psychologia.apl.pl/ gdzie poza rzeczowymi tekstami znaleźć możemy także różne ciekawostki.


Obecnie, istniejące w nadwiślańskim zakątku sieci strony posiadające w tytule "Psychologia" w większości przypadków są stronami różnego rodzaju szkół prowadzących najróżniejszego rodzaju kursy i szkolenia. Jest to dość dziwne (patrząc na zapotrzebowanie na tego typu strony) i świadczy o niedocenianiu Internetu jako środka reklamy przez te placówki. Pisząc to mam nadzieje, że stan ten już wkrótce ulegnie zmianie i każdy z nas w wolnej chwili będzie mógł dowiedzieć się o sobie kilku ciekawostek.

W ostatnim czasie jednak jak grzyby po deszczu powstają serwisy - naciągacze oferujące przebadanie i dokładne opisanie naszej osoby za pieniądze. No cóż, mam tylko nadzieje, że niewielu ludzi da złapać się na tego typu oferty.

A ja ze swojej strony życzę wszystkim aby jak najrzadziej musieli korzystać z porad psychologa.

Piotr "Merlin" Krajewski
poczta: language@pnet.pl
Poprzedni artykułWstępNastępny artykuł