Darmowa prenumerata - tu i teraz!
Menu
  - Redakcyjne
  - Strefa NN
  - Net
  - Teksty poważne
  - Polemiki
  - Meritum
  - Filozofia
  - Szkoła
  - Nauka
  - Poezja
  - Opowiadania
  - Komputery
  - Muzyka
  - Wstęp
  - Nowinki
  - Przekaz Podprogowy, czyli "Mamo wynieś śmieci !"
  - Przepis na proch
  - Węgiel
  - Wodór
  - Średniowiecze - ogólna charakterystyka
BezImienny - wersja online!
Programy freeware - edytor HTML, cytaty, użytki itp.
Poprzedni artykułNastępny artykuł Nauka  

Wstęp


tow. Bierut & Guachil

      Witamy w nowym numerze Nauki. No nazbierało się parę spraw, a przede wszystkim wyjaśnień, której jesteśmy wam winni. Chodzi o nieszczęsny dział nowinek, które wcale nie były takimi nowinkami. Stało się tak z tego powodu, że ostatni numer Nauki, składany był w wakacje i minęło trochę czasu zanim został wyjęty z szuflady naczelnego i złożony z resztą tekstów. W rekompensacie, oddajemy wam do ręki numer z najnowszymi newsami, jakie można było znaleźć w sieci :). Tym razem są one autorstwa tow. Bieruta, który zgodził się chwilowo przejąć ten obowiązek.

      Nie możemy również pominąć faktu, że w ostatnim wstępniaku wspomnieliśmy tylko o dwóch tekstach. Jak pewno zauważyliście, tekstów było o wiele więcej. Stało się tak za sprawą małego niezgrania. Część tekstów powędrowało do mnie, część do Tomika. I o tej drugiej części nie mieliśmy w ogóle pojęcia. Dlatego też dopiero dzisiaj chcieliśmy podziękować Grzegorzowi Gałęzowskiemu i Zigi of Nottin za ich teksty. Od razu chciałbym poprosić wszystkich nadsyłających teksty, by robili to na adres tow. Bieruta. To nam ułatwi pracę.

      W tym numerze mamy do zaprezentowania dwa teksty Dextera opisujące węgiel i wodór oraz doświadczenia w jakich można wytworzyć te pierwiastki. Mamy również jeden krótki przepis na proch autorstwa Tomka oraz tekst o średniowieczu autorstwa Rafała. W ostatniej chwili doszedł również bardzo ciekawy tekst autorstwa Silver Rain o przekazach podprogowych. Bardzo go polecamy.

      Czekamy na dalsze teksty nie koniecznie o charakterze ścisłym. Mile widziane również teksty traktujące o ciekawych zagadnieniach historycznych.

Miłej lektury.

tow. Bierut & Guachil
Poprzedni artykułWstępNastępny artykuł