1. Jaką tematyką zajmuje się dział 'Filozofia'? Z definicji jest to filozofia, psychologia i religia. Są to dziedziny pokrewne. Zajmujemy się tematyką humanistyczną w duchu naukowym (albo tematyką naukową w duchu humanistycznym - jak kto woli :-)
2. Nie jestem pewien czy mój tekst nadaje się do 'Filozofii' czy raczej do 'Tekstów poważnych'. Komu mam go wysłać? Otóż był to jeden z najważniejszych problemów związanych z powstaniem tego działu. Jeśli artykuł dotyczy SPRAW SPOŁECZNYCH (vide pielęgniarki, dresiarze czy supermarkety) to nadaje się zdecydowanie do poważnych. Podobnie jest ze sprawami osobistymi nie będącymi wynikiem jakiś szczególnie poważnych przemyśleń. Tutaj zajmujemy raczej się najcięższym kalibrem. Pod pojęciem filozofii rozumiem np. rozważania o naturze bytu czy istnieniu Boga, a nie stosunek do szkoły albo służby wojskowej. Pewien problem stwarzają refleksje o sensie życia i kilka innych tematów. Ale to nie jest Wasz problem. Przyślijcie problematyczny tekst, a ja się zastanowię. Najwyżej podrzucę go Kazimierzowi i będzie miał możliwość ukazania się w sąsiednim dziale.
3. Nie życzę sobie recenzji pod moim artykułem. Nie ma sprawy. Staram się być maksymalnie obiektywny i mieć otwarty umysł w ocenie czyjejś pracy. Jeśli jednak nie chcesz takiego dopisku to uszanuję to. Tylko powiedz mi o tym wcześniej, np. w mailu.
4. Pod moim artykułem nie ma recenzji, a ja chciałem. Ja też chciałem, ale nie starczyło mi czasu. Do szczególnie doniosłych prac będę starał się zawsze ustosunkowywać.
5. Uważam, że ten dział jest kompletnie niepotrzebny. Nie ruszaj się z domu. Brygada interwencyjna już do Ciebie jedzie.
6. Nie dostałem potwierdzenia odbioru wysłanego artykułu. Nie zawsze wysyłam. Nie zawsze dociera. Jeśli wysłałeś swoją pracę i nie ukazała się ona w dwóch kolejnych numerach to skontaktuj się ze mną.